• Facebook - Black Circle
  • Google+ - Black Circle

MAGDA FEMME

Magda Femme , polska wokalistka muzyki pop. Autorka tekstów i kompozytorka. Początkowo związana była z Ich Troje, a po opuszczeniu zespołu zajęła się karierą solową.

Dwukrotnie brała udział w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji:

- w 2003 podczas pierwszych krajowych eliminacji zaśpiewała własną kompozycję „I Believe in You”, wspólnie z wokalistą Marcinem Koczotem i jego zespołem Spotlight.
- w 2006 piosenka „Follow My Heart” zaśpiewana przez Ich Troje oraz Magdę Femme zajęła pierwsze miejsce w eliminacjach Eurowizji. Dzięki temu w maju tego roku wraz z Ich Troje, Justyną Majkowską i RealMcCoyem reprezentowała Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji w Atenach, plasując się na 11. pozycji w półfinale.

Jej pierwsza solowa płyta pod tytułem Empiryzm została nagrana w 2000, kiedy Femme była jeszcze wokalistką Ich Troje.  

Druga solowa płyta pod tytułem 5000 myśli sprzedała się w nakładzie ok. 32 tysięcy egzemplarzy i uzyskała status „Złotej Płyty”. Największymi przebojami z płyty były utwory „Rozmowa z Aniołem” i „Kłamstwo”. Ta ostatnia wygrała konkurs audiotele w koncercie organizowanym przez TVP2. Płytę wyprodukował kanadyjski producent Chris Aiken, perkusista współpracujący między innymi z Bryanem Adamsem.

Trzecia płyta o tytule Extremalnie o pop-rockowym brzmieniu ukazała się w 2004. Teledysk do pierwszego singla z płyty pod tytułem „Daleko stąd” został nominowany do nagrody Yach Film.

W 2006 wzięła udział w trasie koncertowej z okazji 10-lecia zespołu Ich Troje „Sami Swoi”.

Czwarta płyta pod tytułem Magiczne nutki została nagrana w 2009. Muzykę skomponował znany kompozytor i muzyk Janusz Tylman, a słowa są autorstwa Magdy Femme.

Piąta płyta pod tytułem Retro Love ukazała się w 2014. W pierwszym tygodniu od premiery cyfrowej uzyskała status złotej. Na płycie można również usłyszeć hiphopowych producentów: Toffsona (18L), Ive (producent m.in. Kaena), Goofer (Z okna bloków). W warstwie tekstowej pomagał Michał Zawidzki, raper znany jako Syn Prezydenta.

Please reload